Couvání dělá některým řidičům problémy, někdy za to může i alkohol za volantem

SEDLČANSKO – Na náměstí T. G. Masaryka v Sedlčanech došlo v pondělí 7. června chvíli před polednem k dopravní nehodě. Čtyřiasedmdesátiletý motorista při couvání z kolmého parkovacího stání narazil do levých zadních dveří vozidla, jehož 50letý řidič couval v jednosměrné ulici. Následně starší z účastníků z místa nehody odjel. Hmotná škoda byla stanovena na 11 tisíc korun.

Couvací manévr nezvládla následující den také osmačtyřicetiletá žena v v Krásné Hoře nad Vltavou. U zúžení komunikace nedostala přednost nákladním autem, a proto zastavila a začala couvat. “Přitom vyjela mimo komunikaci, kde havarovala do betonového sloupu. Vzniklá škoda činila 12 tisíc korun,” sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Couvání nevyšlo ve středu 9. června ani jednapadesátiletému šoférovi. Odpoledne přijel na benzínovou čerpací stanici v Sedlčanech, kde si zakoupil dvě piva, vodku a cigarety. Při výjezdu od stojanů nejprve narazil přední částí nákladního automobilu do kovové klece na plynové láhve.

Potom se rozhodl vycouvat a horní hranou návěsu zachytil o zastřešení benzínky. “Způsobil škodu ve výši 40 tisíc korun. Policisté následně u muže provedli dechovou zkoušku. Na displeji přístroje se objevila hodnota přesahující dvě promile alkoholu,” dodala policistka.

  Hasiči zasahovali u požáru kontejnerů v Tyršově ulici. Škoda dosáhla 16 tisíc korun

Ilustrační foto: pixabay.com