Chataři a chalupáři se vracejí do svých rekreačních obydlí a nestačí se divit

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Během posledního březnového víkendu bylo policistům oznámeno pět vloupání do rekreačních objektů. S příchodem teplého počasí se do nich majitelé po zimě vrací a někteří zjišťují, že tam měli nezvanou návštěvu. V období od listopadu loňského roku do 31. března letošního roku vnikl zatím nezjištěný pachatel do chaty u Milešova, snědl zde pouze dvě pytlíkové polévky. Rozbitím okna však způsobil škodu ve výši jednoho tisíce korun.

“Škodu téměř pěti tisíc korun zavinil zloděj, který v době od 23. do 30. března ukradl dalekohled z objektu u Vrančic, navíc tu poškodil plastový stůl. Na Milínsku ještě jakýsi nenechavec zavítal na pozemek chalupy u Dolní Líšnice. Odnesl si odtud mezi 26. a 29. březnem gola sadu, kompresor, benzínovou a elektrickou pilu. Majiteli vznikla škoda ve výši 22 tisíc korun,” informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Pořádně se napakoval někdy mezi 9. a 29. březnem neznámý zloděj v chatě u Nalžovic. “Hodili se mu dvě rakety na squash, pět rybářských prutů i s navijáky, tři pily, šroubováky, vrtačky, sekera, křovinořez, notebook, dataprojektor, keramický sud a dokonce i desková hra. Na místě při svém řádění poničil ještě historický lustr. Škoda činila v tomto případě 55 tisíc korun. Příbramští policisté pro změnu řešili neoprávněné pobývání v zahradní chatce, a to od 28. do 30. března. V neděli pak sdělili podezření z přečinu porušování domovní svobody osmadvacetiletému muži,” doplnila policistka