Česko si o dnešním pondělí připomíná 101 let od vzniku samostatného státu

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Česká republika si dnes připomíná 101 let od vzniku samostatného československého státu. Tradiční pietní akce se budou především konat v Praze a ve velkým městech. V Praze například na Vítkově, na Pražském hradě nebo u sochy Tomáše Garrigua Masaryka na Hradčanském náměstí. Lidé si založení republiky však připomenou i na řadě dalších místech v zemi, už včera si toto výročí připomněli i obyvatelé obce Petrovice u Sedlčan.

V osadách Zahrádka, v Obděnicích a na náměstí v Petrovicích položili věnce k památníkům padlých vojáků. Na den výročí vzniku republiky pak v pondělí 28. října petrovičtí vysadí odpoledne nejprve lípu u budovy školy a pak na zámku pokřtí knihu připomínající 800 let obce Petrovice. 101. výročí vzniku republiky si připomenou i lidé v Sedlčanech, kde se od 17 hodin uskuteční na náměstí TGM u kašny neformální setkání občanů Sedlčan a blízkého okolí.