Čau lásko, zazní ve čtvrtek v kulturáku

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Divadelní sál sedlčanského kulturního domu se ve čtvrtek 7. listopadu stane svědkem návratu zpěvačky Marcely Holanové na koncertní pódia. Půjde o ojedinělou akci, protože Marcela Holanová delší dobu nekoncertovala. Zatím si pro své mini-turné s mladou a velmi dynamickou kapelou vybrala spíše komorní prostředí dvou malých měst. V poslední říjnový večer se představila v kině Slavia ve Stříbře, ve čtvrtek svou ojedinělou a nezaměnitelnou barvu hlasu a svými největšími hity, jako jsou Ráno, Cesty lásek, Jestli je na nebi Bůh, Žárlím a dalšími, potěší sedlčanské publikum v místním kulturáku.

„Své publikum dokázala i rozesmát, někteří si s ní i zazpívali nejznámější hity. Podle návštěvníků je to prý neuvěřitelné, ale zpěvačka prý omládla.  Údajně to dělá ta mladší kapela – říkali někteří s úsměvem…,“ napsal po říjnovém vystoupení ve Stříbře místní kulturní zpravodaj. Kapelu Marcely Holanové tvoří tři kytaristé – Radek Neumann, Pavel Novák, Michal Voldán – a bubeník Michal Bečka, známý především z televizního pořadu „Česko Slovensko má talent“, kde vystupoval pod jménem Mika Ronos. V pořadu Marcely Holanové se blýskne brilantním sólem.

Marcela Holanová začínala v polovině sedmdesátých let ve skupině Faraon, kde potkala svého pozdějšího manžela Karla Šípa. Málokdo už dneska ví, že Marcela své zpívání po mnohaletém málo úspěšném snažení málem vzdala. Úspěch jí přinesla až převzatá píseň italské zpěvačky Anny Rusticano s názvem Strano. Stačilo ze strany už tehdy jejího manžela Karla Šípa dodat český text a skvělá hudební kariéra Marcely Holanové byla v roce 1985 nastartována. Zpěvačka však zažila i své osobní problémy, týkající se především rozvodu s Karlem Šípem, který byl dvacet let jejím manželem a textařem většiny jejích hitů. V posledních půlroce se několikrát objevila i na stránkách hned několika bulvárních deníků, jednak kvůli svým zdravotním problémům a také kvůli své tělesné váze.  „Přestala jsem jíst jogurty, rýži a další, dnes mám dole 15 kilogramů,“ prozradila v polovině října Marcela Holanová bulvárním deníkům.