Ani letos svatý Martin sníh nepřinese. Až do příštího víkendu nás bude doprovázet déšť

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 26 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Týden od 11. do 17. listopadu nám přinese dvě hlavní události. Tou první je v pondělí 11. listopadu bezesporu oslava svátku svatého Martina. Ten na bílém koni, co se týká počasí a lidových pranostik, ani letos nepřijede, přesto si moc pěkného počasí neužijeme. Už v sobotu na vlastní kůži poznáváme přechod tlakové níže od jihu s občasným deštěm, kterého však bude během sobotního dne postupně ubývat, ale oblačnost nejspíš zůstane až do večera.

V neděli by už pršet nemělo, má být polojasno až oblačno, ráno místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší ranní teploty už patrně spadnou pod nulu, v noci se v Čechách ojediněle může tvořit náledí. Nejvyšší denní teploty, při mírném severovýchodním větru, vystoupí na 5 až 9 °C. Na pondělní svátek svatého Martin má být podle předpovědí meteorologů většinou zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, místy mrholení. Místy přechodně polojasno.

Podobné počasí nás čeká také v úterý, jen s tím rozdílem, že odpoledne se postupně přidá na většině území déšť, později může v Čechách nad 800 metrů i sněžit. Nejnižší teploty mají ráno opět klesat k nule, nejvyšší denní  vystoupí na 5 až 9 °C. Ani výhled počasí od středy do pátku neslibuje nějakou změnu, v noci má být stále kolem nuly a přes den 4 až 9 °C. Výhled na příští sváteční víkend je nejistý, meteorologové se zatím kloní spíše k teplejší variantě.