Ani letos svatý Martin sníh nepřinese. Až do 20. listopadu nás bude doprovázet inverze

SEDLČANSKO – Týden od 9. do 15. listopadu nám přinese jednu hlavní událost. Tou bude ve středu 11. listopadu bezesporu oslava svátku svatého Martina. Ten na bílém koni, co se týká počasí a lidových pranostik, ani letos nepřijede, přesto si moc pěkného počasí neužijeme. Prakticky celý tento a možná i příští týden nás budou v nižších polohách trápit mlhy.

“Nízká inverzní oblačnost se během víkendu rozmohla a nyní na začátku nového týdne už pokrývá prakticky celé Česko. Pro většinu území je tak předpověď nyní už spolehlivá, protože počasí je spolehlivě zatažené a mlhavé. Slunečno by mělo zůstat na hřebenech hor, jinak jen výjimečně, hlavně v podhorských oblastech,” uvádí Meteocentrum.

“Více méně až do 20. listopadu počítáme se stávají inverzní podobou počasí beze srážek – místy tedy jasno, převážně ale zataženo a mlhavo. Nejspíše kolem nejbližšího pátku je větší šance na vyjasnění na větší části území. Rozsah inverzní oblačnosti je pro každý den určitou nejistotou, takže lokálně může počasí překvapovat oproti předpovědi,” zní dlouhodobější výhled počasí na Meteocentru.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com