Zimní počasí zaměstnalo v posledních dnech také středočeské hasiče

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Zimní ráz počasí v posledních dnech nepochybně přinesl radost dětem. Současně způsobil komplikace především v dopravě. Středočeští hasiči zaznamenali dvojnásobný nárůst řešených událostí, u dopravních nehod je to dokonce téměř čtyřikrát více oproti dlouhodobému průměru. Za středu 9. ledna a ve čtvrtek do 12 hodin hasiči zasahovali celkem u 117 mimořádných událostí, z toho 99 jich souviselo s aktuálním počasím. V 49 případech šlo o dopravní nehody. Největší počet výjezdů zaznamenali hasiči v okresech Kutná Hora a Benešov. Hasiči na Příbramsku vyjížděli k jedenácti událostem.

„U 41 událostí jsme likvidovali popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy, u dalších zásahů jsme pomocí speciálních vozidel vyprošťovali zapadlé sypače, autobusy a další vozidla. Nejvíce práce mělo operační středisko ve čtvrtek mezi sedmou a osmou hodinou, kdy přijalo a řešilo jedenáct nových událostí. Při dopravních nehodách bylo zraněno třináct osob, čtyři osoby jsme zachránili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ uvedl v tiskové zprávě Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje.

Autor/zdroj: HZS Středočeského kraje