Zimní idylku vystřídá v sobotu obleva a místo sněžení začne pršet

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Současné zimní počasí se souvislou vrstvou sněhu vystřídá o víkendu obleva a nedělní odpolední teploty budou šplhat až k sedmi stupňům nad nulu. Předcházet tomu bude ale pátek, který se stane nejchladnějším dnem tohoto týdne. Především ráno a dopoledne má být podle meteorologů místy i polojasno a ranní teploty mohou klesat až k mínus devíti stupňům Celsia. Následně se v pátek odpoledne zatáhne a očekávat lze navečer i sněžení. K tomu se znovu rozfouká čerstvý vítr s nárazy kolem 50 kilometrů za hodinu.

Sobota přinese zataženou oblohu, místy sněžení nebo sníh s deštěm, postupně pod 500 m srážky smíšené nebo dešťové a večer od západu četnější. V noci bude kolem nuly, přes den teploty vystoupí až na plus čtyři stupně. Nadále bude foukat čerstvý vítr. Podobně má být v nižších polohách zatažená a deštivá také neděle s ranními teplotami nad bodem mrazu a odpolední teploty se dostanou na 3 až 7 stupňů. Počasí se nezmění ani na začátku příštího týdne, má být nadále zataženo s deště či dešťovými přeháňkami. Noční teploty neklesnou pod nulu a odpoledne může být až 5 °C.

Autor/zdroj: ČHMÚ