Zvírotice ve finále obhájily loňský titul

SEDLČANY – Finálové utkání 1. ligy zakončilo v sobotu 2. dubna na zimním stadionu 11. ročník hokejového Hobby turnaje. Zároveň výsledek souboje mužstev Genemusic a River Boys Zvírotice určil celkového vítěze a ročního držitele putovního poháru starosty města. Papírovým favoritem bylo v tomto utkání mužstvo Zvírotic, které ve vzájemných zápasech v letošním ročníku doposud jednou zvítězilo a jednou remizovalo. Hráči Zvírotic nezaváhali ani ve finálovém souboji a porazili benešovský Genemusic 4:3 (1:2, 0:0, 3:1).

Finále Hobby turnaje - foto: Ladislav Havel
Finále Hobby turnaje – foto: Ladislav Havel

Úvod první třetiny začaly oba týmy ve vysokém tempu, jako první skórovali v 8. minutě hráči Zvírotic. Jejich radost však trvala jen do následující minuty, kdy Genemusic nejprve srovnal a vzápětí v téže minutě šel do vedení. Stínem první třetiny byl faul zvírotického hráče, při kterém narazil benešovského hokejistu na hrazení. Ten musel být následně odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu. Ve druhé třetině se Zvírotice snažily o srovnání skóre, ale benešovský tým hrající jen na dvě pětky náskok uhájil. Ke konci třetiny však už bylo znát, že Genemusicu přece jen začínají docházet síly.

Vystoupení mladičké krasobruslařky - foto: Ladislav Havel
Vystoupení mladičké krasobruslařky – foto: Ladislav Havel

Před začátkem třetí třetiny se na ledě představila se svým uměním devítiletá krasobruslařka Fionka Svobodová z Benešova a sklidila minimálně tak velký potlesk, jako pozdější vítězové poháru. Ve třetí třetině hráči Zvírotic ještě více vystupňovali tempo a třemi góly otočili výsledek. Benešovští hokejisté dokázali asi pět minut před koncem zápasu snížit na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání jim chyběli jak síly, tak také štěstí. Pro tým Zvírotic toto vítězství znamenalo obhájení loňského prvenství a zisk putovního poháru starosty města.