Žákům a seniorům zaplatil Středočeský kraj jízdné za téměř čtyři miliony

STŘEDNÍ ČECHY – Rada Středočeského kraje koncem minulého týdne schválila proplacení dalšího balíčku darů v rámci projektu Středočeského jízdného určeného středočeským žákům, studentům, učňům a seniorům nad 65 let věku. Radní o jejich poskytování rozhodují průběžně na základě neveřejného seznamu žádostí. Celkem už bylo od září loňského roku do konce letošního dubna vyplaceno přes 3,8 milionů korun.

„Proplácíme formou darů 25 procent jízdného školákům a seniorům. Díky příspěvku od státu ve výši 75 procent tak mohou tito Středočeši jezdit zcela zdarma. Středočeské jízdné propagujeme při každé příležitosti a jsem ráda, že této možnosti využívá stále více lidí,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Středočeský kraj zahájil projekt v září 2018, v jeho rámci mohou školáci i senioři žádat Středočeský kraj o úhradu nákladů spojených s dojížděním. V období od začátku září do konce prosince 2018 bylo žákům na základě doručených žádostí vyplaceno celkem 40.639 korun, seniorům za stejné období 142.832 korun. Za období od ledna do konce dubna pak částka vyplaceného jízdného činila pro žáky 3.445.026 korun a pro seniory 188.149 korun.

Autor/zdroj: Středočeský kraj