Všechna mužstva v hokejovém turnaji O pohár starosty města začínají od nuly

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 23 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Posledními zápasy v tomto týdnu skončila na zimním stadionu v Sedlčanech základní část 14. ročníku hokejového turnaje O pohár starosty města. V základní části byla mužstva rozdělena do dvou skupin, nyní se v druhé fázi turnaje týmy podle konečných výsledků ve skupinách rozdělily do třech výkonnostních lig. V těch se všechna mužstva utkají jednokolově systémem každý s každý a všichni začínají prakticky od nuly.

Znamená to, že výsledky ze základních skupin se do druhé fáze turnaje nezapočítávají. Vzhledem k celkové účasti 25 mužstev je v 1. lize devět týmů, v ostatních dvou ligách pak po osmi týmech. Základní část turnaje vyhrály ve skupině A překvapivě HC Kačeři Příčovy, největší favorité na konečný zisk poháru starosty města skončily až za nimi. Druhá byla Stará Garda Štětkovice, třetí River Boys Zvírotice a čtvrtou příčku obsadil benešovský Genemusic.

Ve skupině B zvítězil tým HC Milíčín, druhé bylo Domino, třetí HC Kňovice. V kanadském bodování vyhrál základní část turnaje Daniel Svoboda z týmu Genemusic, který vstřelil v 24 zápasech 57 gólů a na dalších 27 přihrál. Nejslušnějším týmem byla stará garda Štetkovice B s celkem 58 trestnými minutami, naopak nejtrestanější byly Žábáci Solopysky (206 trestných minut).