Voda ve slapské přehradě má 22 °C a je čistá, na Orlíku jsou ve vodě sinice

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 22 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – V souvislosti s vysokými teplotami se zvyšuje v přehradních nádržích teplota a na Orlíku navíc ještě výskyt sinic. Jak uvádějí hygienici, kteří začátkem tohoto týdne provedli další pravidelnou kontrolu koupacích vod, tak vysoké teploty a nízké stavy vody se začaly na kvalitě vody projevovat. Na přehradní nádrži Orlík se kvalita vody zhoršila ze stupně 1 na stupeň 3 – kvalita vody je zde zhoršená v důsledku vyššího obsahu sinic – jedná se o Popelíky, Trhovky, Podskalí i Lavičky.

„Pravděpodobnost výskytu zdravotních problémů, ať už je to zvracení, nebo vyrážka je mírně zvýšená, zejména u vnímavých jedinců. Po koupání se doporučuje osprchovat nezávadnou vodou. O něco lepší je zatím situace na nádrži Slapy. V Županovicích a nově i na Živohošti je kvalita vody vhodná ke koupání, vykazuje však mírně zhoršené vlastnosti – stupeň 2 – jedná se o víceméně o zhoršenou průhlednost. Dobrá kvalita vody zůstává na části přehrady Slapy v oblasti Měřín, Nová Rabyně, Nová Živohošť a Ždáň, i když i tady lze očekávat postupné zhoršení,“ uvádějí ve zprávě středočeští hygienici.