Vánoční strom, který letos bude stát na náměstí, pochází z Nechvalicka

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 24 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Náměstí T. G. Masaryka letos během adventního období ozdobí jedle dovezená z jižní části regionu. Na náměstí byla dovezena technickými službami v pondělí 26. listopadu kolem poledne a pomocí jeřábu postavena a ukotvena v centru plochy náměstí. Jedle pochází z malé vesničky Březí jihovýchodně od obce Nechvalice. V následujících dnech se vánoční strom dočká elektrického osvětlení a ozdobení tak, aby mohl být v sobotu 1. prosince u příležitosti programu Dne pro dětskou knihu se setměním slavnostně rozsvícen.

Náměstí Sedlčany, vánoční strom 2018 – foto: webová kamera

V loňském roce dovezly technické služby na náměstí strom z návsi osady Třebnice, v roce 2016 ozdobil rynk strom z pozemku MŠ ze Šafaříkovy ulice, o rok dříve byl vánoční strom do Sedlčan dovezen ze Zvírotic. V roce 2014 věnoval městu strom soukromý majitel z části Sedlčan – Lhotka, rok před tím stál na náměstí strom dovezený z areálu SOU v Bezručově ulici. V roce 2012 byl vánoční strom na sedlčanský rynk dovezen ze Suchdola. V roce 2011 putoval strom na náměstí ze sedlčanské ulice U Kulturního domu. V roce 2010 absolvoval vánoční strom cestu do Sedlčan z Křečovic.