V derby byla šťastnější domácí Dobříš

DOBŘÍŠ – Letos v krátké době už podruhé zajížděli fotbalisté Tatranu Sedlčany do Dobříše. Poprvé to bylo 8. února v rámci přípravy na jarní část sezony, podruhé v sobotu 15. března k mistrovskému utkání jarní části krajského přeboru. V rámci zimní přípravy fotbalisté Tatranu Sedlčany mužstvo MFK Dobříš porazili 2:1, také tentokrát mistrovské utkání 17. kola krajského přeboru před návštěvou 120 diváků skončilo stejným výsledkem, ale v neprospěch hostujících fotbalistů ze Sedlčan – MFK Dobříš vs. Tatran Sedlčany 2:1 (2:1).

Oproti předchozímu, výsledkem nepovedenému utkání, museli trenéři Tatranu opět sáhnout do sestavy. Do branky se postavil Mošnička, do obrany Pešek, uzdravený Janoušek, Bartoš, na místo pracovně zaneprázdněného Ségla nastoupil na levé straně obrany Lípa. Záloha hrála ve složení Soldát, Strnad, Matoušek a Dvořák, na pozici podhrotového útočníka se postavil Kvěch, na hrotu útoku se opět objevil Dušan Pudil. Derby se herně oběma týmům moc nepovedlo, pohledných kombinačních akcí bylo jako šafránu. Zápas začal velkou chybou Lípy, naštěstí domácí Maryška zblízka překopl Mošničkovu branku. Zmatek v obraně hostů potrestal až v 23. minutě hráč Dobříše Nikl, když k němu po volném kopu prošel míč a ten jej s přehledem usměrnil do branky. Tatran vyrovnal o pět minut později také po standardní situaci, kdy si na centr naskočil Pešek. Druhý gól domácích padl po chybě Lípy, který zbytečně vracel míč v rozehrávce zpět Janouškovi. Jenže Janoušek ho nedokázal rychle odkopnout, a domácí Maryška lacino poslal Dobříš do vedení. Šanci na vyrovnání dostal ještě Strnad, ale domácí gólman jej vychytal.

V druhém poločase hostující Tatran po vydatné bouřce v kabině přidal, vypracoval si i několik slibných šancí, ale vyrovnat už nedokázal. Nejprve trestný kop Matouška mířící do šibenice domácí brankář vytáhl na roh. V 61. minutě došlo ke střídání, kdy hřiště opustil Kvěch, střídající Repetný šel do zálohy a Dvořák se vysunul do útoku. Od 77. minuty začali hosté hrát jen na tři obránce, útok posílil vysoký Bartoš, místo Pudila nastoupil do útoku Brotánek. Ale kýženého vyrovnání nedosáhli v dobrých pozicích ani Dvořák a ani Brotánek. Naopak domácí začali do otevřené obrany hrozit rychlými brejky, ale i oni měli vychýlenou mušku. Poslední šance na vyrovnání přišla v 89. minutě, kdy domácí brankář Jechort fauloval v šestnáctce Repetného, ale píšťalka rozhodčího Petra Hůly zůstala němá. V nastaveném čase mohl ještě skórovat Brotánek, ale odražený míč poslal vedle branky. „Domácí se štěstím vyhráli, z našeho mužstva si zaslouží pochvalu Matoušek, Bartoš a Pešek,“ dodal k derby Jiří Voráček, vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany.