Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (36. týden)

SEDLČANSKO – Letní promítání filmů pod širým nebem už skončilo a filmoví fanoušci tak musí vzít zavděk třemi stálými regionálními biografy. Sedlčanský v pátek promítá český tragikomický snímek ‚Na střeše‘ v režii Jiřího Mádla. V sobotu pak můžete v sedlčanském kině zhlédnout poutavý film ‚Zelená kniha‘. V Sedlci mohou diváci v pátek zavítat na americký sci-fi film ‚Captain Marvel‘. V neděli v podvečer pak promítá i kino v Kosově Hoře, na programu má českou komedii ‚Ženy v běhu‘.

Nejvíc akcí se odehraje v sobotu. V dopoledních hodinách se před OÚ v Kamýku nad Vltavou konají ‚Farmářské trhy‘ a v Počepicích ‚Rozloučení s létem‘. Odpoledne nám dává na výběr možnost navštívit na Vítkově náměstí v Prčici ‚Vítkovské slavnosti‘. Nabídka zve i do lomu Bořená Hora, kde se představí ‚RC modeláři‘ se svými lodními, leteckými i dalšími modely. Možností je i návštěva sedlčanského zimního stadionu a shlédnutí některého z úvodních utkání 15. ročníku hokejového ‚Hobby turnaje‘.

Tím však sobotní nabídka nekončí. Stačí nasednout na autobus kyvadlové dopravy odjíždějící každou hodinu z nástupiště provizorního autobusového nádraží a vyrazit do vysokochlumeckého pivovaru. Tady na nádvoří proběhnou ‚Dny pivovaru 2019‘. Stejně tak je možné v sobotním odpoledni vyrazit na zámek Červený Hrádek na tradiční zářijový koncert v rytířském sále. V rámci akce Hudební klenoty na Zámku Červený Hrádek tu vystoupí ‚Old Timers Jazz Band Praha‘ hrající převážně improvizovaný jazz.

Ani neděli není nutné prosedět doma u televize. Předně už od brzkého rána bude v areálu Sedlčanské kotliny probíhat ‚burza‘, na které je možné prodat či zakoupit prakticky cokoliv. Nutné je i připomenout odpolední ‚veřejné bruslení‘ na sedlčanském zimním stadionu a následnou trojici zápasů pohárového turnaje. Také na fotbal se nechá v neděli vyrazit, v Sedlčanech hraje B tým Tatranu se Spartakem Rožmitál pod Třemšínem a v Sedlci se utká místní Sokol Sedlec-Prčice s mužstvem TJ Jíloviště.