13. ročník hokejového poháru se blíží k závěru, finále 1. ligy se hraje v sobotu

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 6 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Třináctý ročník hokejového Hobby turnaje se už brzy stane minulostí. Od neděle 1. do úterý 3. dubna byly na sedlčanském zimním stadionu na pohárovém programu semifinálové zápasy tří ze čtyř výkonnostních lig turnajového ročníku 2017/2018. Již v neděli večer tak byly známy první finalisté 2. ligy, o den později také finalisté 3. ligy. Po pondělním večeru už bylo jasné, že ve čtvrtek 5. dubna v 18:30 proti sobě nastoupí ve finále 3. ligy Stará garda Štětkovice B a HC Miličín. Finále 2. ligy je na programu v pátek 6. dubna od 18:00 a utkají se v něm DSK Daleké Dušníky a AHC Nový Knín.

Úterý 3. dubna pak definitivně rozhodlo také o finalistech 1. ligy. Jako první si finálovou účast v 13. ročníku Hobby poháru zajistil tým Genemusic, který ve dvou semifinálových utkáních porazil River Boys Zvírotice 8:3 a 4:1. Druhým finalistou se stalo mužstvo Stará garda Štětkovice, které si poměrně snadno dvakrát poradilo s křepenickými Čerty 8:2 a 7:1. Nyní se už jenom čeká na výsledky odvetných semifinálových zápasů mužstev 4. ligy. Ty jsou na programu ve středu 4. dubna a utkají se v nich nejprve Tučňáci Kosova Hora s HC Hrádkem a poté Novit Neveklov s Rumolou.

Třináctý ročník Hobby turnaje definitivně uzavře závěrečné finálové utkání mezi týmy Genemusic a Stará garda Štětkovice, to se hraje v sobotu 7. dubna od 17 hodin. Stará garda Štětkovice doposud získala v třináctileté historii Pohár starosty města čtyři prvenství (2006, 2008, 2009 a 2012) a je zatím nejúspěšnějším mužstvem hokejového poháru. Benešovský Genemusic vyhrál doposud pohár starosty města dvakrát, v roce 2014 a v loňském 12. ročníku. Tři celková vítězství má na svém kontě tým River Boys Zvírotice, po jednom HC Radětice, Tatran Stars a HC Rožmitál pod Třemšínem.