Tatran veze první podzimní body zvenku, v Plzni porazil Petřín 4:1

PLZEŇ – Fotbalisté Tatranu Sedlčany mají úspěšně za sebou podzimní 3. kolo Fortuna Divize skupiny A. V neděli 25. srpna ráno zajížděli k utkání do Plzně, kde je čekal dopolední souboj se staronovým účastníkem divizní soutěže SK Petřín Plzeň. Naposledy Tatran s plzeňským mužstvem hrál na jeho hřišti na jaře 2018 a utkání skončilo nerozhodně 1:1. Tentokrát Tatran jasně plzeňské fotbalisty přehrál a po devadesáti minutách hry si odvezl všechny body.

Začátek dopoledního utkání se většinou odehrával mezi šestnáctkami. První střelu utkání vyslali na branku hosté v 8. minutě, ale ta šla vysoko nad. V 15. minutě se dostali do šance i domácí, když po centru z levé strany nabíhající hráč střílel do středu branky. Tady stál však gólman Dřevojan. Hned z následujícího protiútoku padla první branka do sítě domácích. Autorem byl v téže minutě Lukáš Matoušek. V 22. minutě vychytal gólman Dřevojan domácího hráče, který šel sám na branku.

Také v dalším minutách měli hosté častěji míč na svých kopačkách, ale ke střelbě se dostávali jen sporadicky. V 32. minutě šli hosté dva na jednoho, ale centrovaný míč na nabíhajícího hráče zablokoval jeden z plzeňských beků. 35. minuta znamenala další útok hostů a míč v síti domácích, autorem branky byl Milan Krůta. O dvě minuty později to byli opět hosté, kteří z levé straně vyzkoušeli pozornost domácího brankáře. Tatran byl po celý první poločas lepší, do kabin šel s dvougólovým náskokem.

V 46. minutě kopali domácí přímý kop, míč však šel vysoko nad branku. Hosté odpověděli o dvě minuty později střelou vedle branky. V 56. minutě zaváhali hostují obránci a nabíhající Demeter snížil na rozdíl jedné branky. Domácí po vstřeleném gólu ožili a hnali se za vyrovnáním. A blízko vyrovnání byli domácí v 64. minutě, kdy po centrovaném míči z přímého kopu mířil jejich útočník z malého vápna hlavou nad břevno. Následně nato odešel ze hřiště hostující Čipera a a nahradil ho zkušený Soldát.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál

V 71. minutě hosté podruhé vystřídali, Kvěcha nahradil Sirotek. Hned z následujícího útoku domácí faulovali ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem v 73. minutě proměnil do středu branky Lukáš Brotánek. V dalších minutách hosté z dobrých pozic dvakrát vystřelili, prvně vyrazil míč domácí brankář, podruhé šla střela mimo. V 81. minutě domácí kopali přímý kop, míč trefil ale jen dobře postavenou zeď hostů.

V 85. minutě přišel rychlý útok hostů na jehož závěru Lukáš Matoušek podruhé v utkání skóroval a zvýšil tak na 4:1 z pohledu hostujícího Tatranu. V průběhu dalších minut hosté třikrát vystřídali a hru měli nadále pod kontrolou. Navíc ještě v 89. minutě tvrdě vystřelili a domácí gólman nadvakrát míč zachytil těsně před brankovou čarou. Zároveň to byl poslední střela nedělního souboje plzeňského Petřína se sedlčanskými fotbalisty.

SK Petřín Plzeň – Tatran Sedlčany
1:4 (0:2)
Góly: 56. Demeter A. – 15. Matoušek L., 35. Krůta M., 73. Brotánek L., 85. Matoušek
Žluté karty: 62. Demeter A. –
Sestava Tatranu: Dřevojan F. – Kdolský M., Čejda J., Repetný J., Krůta D. (85. Řehák T.), Kvěch K. (71. Sirotek M.), Dvořák M. (85. Hájek M.), Krůta M., Čipera D. (64. Soldát L.), Matoušek L. (87. Bláha), Brotánek L.
Rozhodčí: Toman – Opočenský, Cichra