Tatran uštědřil Přešticím první podzimní porážku v novém ročníku Divize

SEDLČANY – Šest zápasů v sobotu a dva v neděli 6. října – tak vypadalo chladné a zamračené 9. kolo fotbalové Divize skupiny A. Mezi dva nedělní zápasy patřil také souboj domácího Tatranu Sedlčany s týmem FK Robstav Přeštice. Tatran s tímto mužstvem z Plzeňska naposledy hrál doma před rokem, kdy prohrál 1:3. V nedělním utkání domácí v první půli zkazili hodně přihrávek, přesto šli v závěru prvního poločasu do vedení. Bojovný byl i druhý poločas, ve kterém padly tři branky, z toho dvě do sítě Přeštic. Což v konečném výsledku znamenalo první porážku Přeštic v této sezóně.

Domácí začali ve svižném tempu a už ve 2. minutě měli na svém kontě dvě střely. První šla vysoko nad, druhá na brankáře. V 7. minutě si hosté vypracovali první vážnější šanci, ale mířili mimo tyče. Po kombinaci hostů ve vápně v 9. minutě musel prudkou střelu vyrážet Dřevojan. V 18. minutě běželi tři hráči Tatranu na jednoho obránce hostů, ale akce skončila jen střelou do brankáře. V 22. minutě střílel pohotově Kvěch, míč ztlumil před brankářem Šampalíkem obránce.

Domácí hráči v dalších minutách zbytečně ztráceli při kombinaci míče, ale bojovností je zase získávali zpět. V 29. minutě hosté centrovali z přímého kopu před branku, ale nikdo z nabíhajících hráčů na míč nedosáhl. V 37. minutě prošel Čejda až do vápna, ale nepřesně přihrál. V 39. minutě domácí rozehrávali přímý kop, na něj si naběhl do vápna Tomáš Řehák a přesnou střelou po zemi k levé tyči otevřel skóre. Ke konci první půle ještě vyslal Čipera na branku hostů v 43. minutě slabou střelu.

První minuty druhé půle patřily hostům, kteří měli míč častěji na svých kopačkách. V 53. minutě podnikli domácí rychlý útok, kteří hosté zastavili faulem ve vápně. Rozhodčí odpískal penaltu, tu sedlčanský exekutor Brotánek proměnil ve druhou branku Tatranu. 55. minuta přinesla první žlutou kartu, tu si vysloužil za faul hostující Mudra. V 60. minutě zachraňoval Dřevojan vyběhnutím před vápno. Hosté se dál tlačili k brance Tatranu, domácí obrana zatím pracovala bezchybně.

Fotbalisté Áčka Tatranu zahájili jarní část Krajského přeboru doma prohrou s Velimí

A to až do 64. minuty, kdy přišel ze strany Tatranu faul ve vápně a nařízená penalta. Tu bezpečně k levé tyči proměnil Růžička a snížil na 2:1. V 66. minutě odstoupil ze hřiště domácí Čipera a nahradil ho Matoušek. Velké štěstí měli domácí v 68. minutě, když hosté vyšachovali domácí obranu, ale zcela volný hráč netrefil z malého vápna branku. Pak však přišla pro domácí šťastná 73. minuta a střela Lukáše Matouška z hranice šestnáctky, která znamenala znovu dvoubrankový náskok.

V poslední desetiminutovce hosté vsadili vše na útok. To se jim vyplatilo v 81. minutě, kdy střídající Arzberger dal rozdílový gól. V 84. minutě se vyznamenal domácí gólman Dřevojan, když v pádu kryl další tvrdou střelu. Potvrdit výhru mohli domácí v 89. minutě, ale netrefili z úhlu prázdnou branku. Ve stejné minutě hosté stříleli nad břevno. Zoufalý nápor hostů v nastaveném čase se nekonal, naopak to byli domácí, kteří si ve třetí minutě nastavení vypracovali závěrečnou šanci.

Tatran Sedlčany – FK Robstav Přeštice
3:2 (1:0)
Góly: 39. Řehák T., 53. Brotánek (pen.), 73. Matoušek – 64. Růžička (pen.), 81. Arzberger
Žluté karty: 90. Krůta M., 90. Kouklík J. – 55. Mudra L., 80. Skála T.
Sestava Tatranu: Dřevojan F. – Kdolský M., Čejda D., Řehák T., Krůta D. (87. Kouklík J.), Kvěch K. (90. Doubrava M.), Dvořák M. (84. Sirotek M.), Krůta M., Čipera D. (66. Matoušek L.), Soldát L., Brotánek L.
Rozhodčí: Toman – Cichra, Nejedlý