Tatran rozstřílel v předkole Mol cupu Novou Včelnici. Teď doma narazí na Táborsko

SEDLČANY – Fotbalisté Tatranu Sedlčany zajížděli v sobotu 3. srpna na jih Čech k utkání předkola Mol cupu. Soupeřem Tatranu v předkole poháru FAČR byl domácí celek hrající jihočeskou 1.A třídu – TJ Nová Včelnice. Sedlčanští fotbalisté si v Nové Včelnici s chutí zastříleli a porazili domácí celek hokejovým výsledkem 10:0 (7:0). Předkolo MOL cupu v Nové Včelnici nabídlo parádní fotbalovou podívanou, ve které se blýskl pěti góly hostující Matoušek.

První gól z jeho kopačky padl už po pěti minutách hry. Druhou branky přidal o pět minut později Brotánek a v 15. minutě přidal třetí David Krůta. Pak to byl opět Matoušek, který dvěma góly v 23. a 36. minutě zvýšil na 5:0 z pohledu hostů. Do konce první půle přidal Tatran ještě dvě branky, ve 40. minutě Davidem Krůtou a o minutu později svou čtvrtou brankou poslal domácí do kabin znovu Matoušek.

V druhém poločase padly do sítě domácí Nové Včelnice tři góly, jejich autory byli v 65. minutě Matoušek, v 70. minutě Sirotek a závěrečnou tečku za gólovými hody hostujícího Tatranu udělal v 75. minutě Sochůrek. Fotbalisté Tatranu Sedlčany po tomto jednoznačném výsledku postoupili do hlavní soutěže poháru FAČR. Podle rozpisu se první kolo MOL cupu hraje ve středu 14. srpna, kdy se na stadionu Tatranu od 17 hodin utká domácí Tatran Sedlčany s účastníkem České fotbalové ligy, mužstvem MAS Táborsko.

„Domácí si vypracovali za celý zápas jedinou šanci, a to až v úplném závěru. Tu jim však zmařil gólman Glogar. Jinak se ze zahraničního angažmá vrátil do našeho mužstva Řehák a určitě bude pro nás posilou. Ve středu 7. srpna sehrajeme na našem hřišti generálku proti Milevsku od 18.00 hod., v případě nepříznivého počasí se bude hrát na Vysokém Chlumci. A v sobotu nás čeká první divizní mistrák nové sezony na hřišti Soběslavi od 17.00 hod.,“ uvedl k pohárovému zápasu i k dalšímu programu vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany Jiří Voráček.