Tatran A prohrál první přípravné utkání. Diviznímu Meteoru Praha podlehl 2:6

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

VYSOKÝ CHLUMEC – Fotbalisté Tatranu nastoupili  v sobotu 21. července dopoledne po osmidenním cyklu k prvnímu přátelskému zápasu. Soupeřem jim byl účastník Divize skupiny B, mužstvo FK Meteor Praha. Rozdíl byl v utkání znát především v přístupu hráčů, zatímco pražský Meteor mohl do zápasu postavit dvě jedenáctky, tak Tatran měl k dispozici jen čtrnáct hráčů včetně dvou brankářů. To se projevilo především v závěru, kdy pražský celek během posledních pěti minut třikrát skóroval. Tatran Sedlčany – FK Meteor Praha 2:6 (0:2).

První čtvrtina zápasu patřila sedlčanským fotbalistům, kteří měli častěji míč na kopačkách a pokoušeli se i o zakončení. Následně však převzali otěže zápasu Pražané a prvně šli do vedení v 35. minutě. Poté trefili hosté tyč a dvě minuty před koncem první půle skórovali podruhé. V 54. minutě Tatran zásluhou Krůty snížil na 1:2, potom hosté poslali na hřiště čerstvé hráče a bylo po nadějích. V 67. minutě zvýšili Pražané z penalty na 1:3, o tři minuty později vrátil naději Tatranu střídající Špaček – 2:3. Posledních pět minut zápasu patřilo hostům, kteří třemi góly upravili skóre na konečný výsledek.

„Že některé branky padly s ofsajdu není chyba mávajících hráčů, ale tím, že se k utkání nedostavili tři rozhodčí, přesto, že byli emailem potvrzeni. Další přípravné utkání hrajeme ve středu opět na Vysokém Chlumci od 18.00 hod. proti U19 1. FK Příbram,“ dodal Jiří Voráček, vedoucí A mužstva Tatranu.