Štafetové putování ‚Corpus Domini‘ do Orvieta vede i letos Sedlčanskem

SEDLČANY – Podobně jako v předchozích létech, tak také letos povede přes Sedlčansko třináctý ročník štafetového putování Corpus Domini z Prahy do italského města Orvieta. Trasa poutě vede po stopách 753 let staré cesty českého kněze Petra z roku 1263 z Prahy do Říma. Při této cestě došlo k církevní události, na základě které se po celém světě slaví svátek Corpus Domini, tedy křesťanský svátek Božího těla. V patnácti etapách ujdou poutníci každý den přibližně 30 až 40 kilometrů. Záštitu nad akcí převzali kardinál Dominik Duka, pražský primátor Zdeněk Hřib a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

„Štafeta získává rok od roku na oblibě, neboť trasa vede mnoha českými obcemi. Letošní štafeta odstartuje prologem v pátek 7. června května z Prahy. Dále pak bude na našem území pokračovat deset dní až do pondělí 17. června, kdy ve Vyšším Brodě poutníci překročí rakouské hranice. Do italského Orvieta pak doputují v sobotu 22. června tk aby se mohli o den později zúčastnit velkolepé slavnosti svátku Corpus Domini ORvieta v místní katedrále,“ uvádějí organizátoři štafetového putování.

Cílem druhé etapy bude obec Osečany, kam by štafeta měla přes Netvořice, Neveklov a Křečovice dorazit 9. června v podvečer. Na další etapu z Osečan se poutníci vydají v úterý 10. června ráno. Trasa poutníků povede přes Sedlčany, Jesenici a Zvěřinec do Sedlce-Prčice, odkud zamíří přes Jetřichovice a Cunkov do Jihočeského kraje. K štafetě se může kdekoliv a kdokoliv připojit a jít s ní libovolně dlouhou trasu. Slavnost Corpus Domini (Slavnost Těla a Krve Páně) se slaví po celém světě každý rok vždy šedesát dnů po Velikonocích.