Střet osobního auta s vlakem zastavil na 2,5 hodiny provoz na místní lokálce

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 12 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Ve čtvrtek 3. ledna došlo na Příbramsku na zasněžených a zledovatělých silnicích k nehodě vlaku a také autobusu. Kolem druhé hodiny odpolední narazil u obce Kosova Hora řidič octavie do pravé zadní části vlaku, který jel ve směru od Sedlčan. Na sněhu dostal automobilista v klesání smyk a nedokázal již střetu zabránit. „Ve vlaku cestovalo 30 osob, všichni včetně motoristy a strojvedoucího vyvázli bez zranění. Provoz na trati byl na 2,5 hodiny zastaven,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Hodinu poté havaroval v katastru obce Rožmitál pod Třemšínem řidič autobusu veřejné dopravy. Na vrstvě rozbředlého sněhu a v důsledku bočního poryvu větru najel na krajnici a poté sjel do silničního příkopu. „Všech sedm cestujících i šofér neutrpěli naštěstí žádná poranění. V obou případech vzniklá škoda činila kolem 50 tisíc korun,“ doplnila informace ke čtvrtečním nehodám policejní mluvčí.