Sobotní klouzající povrchy silnic zradily při jízdě nejednoho řidiče

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 2 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Nejdříve náraz do skály a poté v protisměru do ocelových svodidel, to je průběh dopravní nehody, ke které došlo v sobotu 12. ledna dopoledne v lesním úseku katastru obce Svatý Jan. Devětatřicetiletý řidič dostal v zatáčce na zasněžené vozovce smyk a poté havaroval. „Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda činí sto tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

V ten samý den v odpoledních hodinách pak havaroval v katastru obce Vysoký Chlumec devětašedesátiletý motorista. „Při jízdě ze svahu na namrzlé silnici uvedl automobil také do smyku, následně vyjel mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého listnatého stromu. V tomto případě byla škoda ve výši 80 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

Smůlu měla i řidička o den dříve v pátek 11. ledna v ranních hodinách na silnici I/18 u Líchov. Té vběhla pod kola projíždějícího vozidla Škoda Octavia lesní zvěř. Řidička již nedokázala střetu zabránit a do srny narazila. Způsobená škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.