Silnice na Sedlčansku pokryl sníh. Ten na některých místech láme stromy

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Nedělní husté sněžení nám nadělilo bohatou sněhovou nadílku, místy leží 15 až 20 cm sněhu. Radost z něj mají především děti a lyžaři, menší už radost pak projevovali silničáři, kteří se snaží udržet silnice všude sjízdné. Co se týká silnice první třídy číslo 18, tak ta je dostatečně chemicky ošetřena a odhrnuta. Horší už je to na silnicích druhé a třetí třídy, kterých je na Sedlčansku většina. Tady místy leží na vozovkách sníh, v mnoha případech uježděný. Podobná situace je přímo v Sedlčanech, kde hlavní tahy skrz město jsou většinou prohrnuté a po chemickém ošetření.

horní část ulice Na Potůčku – foto: Ladislav Havel

Ulice, jenž mají na starosti Sedlčanské technické služby pak většinou pokrývá uježděná vrstva sněhu. Chodníky jsou z větší části odhrnuté a nasolené. Co se týká dopravních nehod, tak za nedělní dopoledne nebyla na Sedlčansku zatím hlášena žádná. Řidiči pokud opravdu nemusí, tak raději nevyjíždějí. Mokrý sníh vyvrací však stromy, což způsobuje další komplikace na silnicích. Konkrétně na Sedlčansku vyjížděli v dopoledních hodinách hasiči k popadaným stromům do katastrů obcí Klučenice, Křepenice, Nalžovice, Počepice a Vojkov.