S rukou psaným vánočním receptem se na náměstí dostavilo celkem 412 lidí

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Městská knihovna Sedlčany, společně se sedlčanským klubem Velká Kobra a pelhřimovskou agenturou Dobrý den, se v sobotu 1. prosince pořadatelsky postaraly o vytvoření v pořadí už dvanáctého rekordu v Sedlčanech. Zasloužilo se o něj 412 lidí, kteří přišli odpoledne na náměstí TGM s ručně psaným vánočním receptem a prošli pod bedlivým dohledem komisařů z agentury Dobrý den sčítací branou. Vytvoření nového sedlčanského rekordu bylo součástí akce Den pro dětskou knihu, na jehož závěru došlo také na rozsvícení vánočního stromu a adventnímu průvodu.

Návštěvníci dvanáctého ročníku Dne pro dětskou knihu mohli ještě před samotným zahájením akce navštívit městské muzeum, kde probíhaly předváděcí dny řemesel s názvem Netradiční Vánoce v muzeu. Na náměstí se Den pro dětskou knihu nesl v pohodové atmosféře, ke které svým dílem přispěla skupina Repete. Hostem odpoledne byl místní rodák, kuchař David Svoboda, který se mohl pochlubit tím, že vařil pro zahraniční prezidenty i papeže. V další části proběhl křest dětské knížky „To dáme, dědo“ od spisovatele Miroslava Adamce a ocenění se dočkaly i tři nejstarší donesené recepty (nejstarší z roku 1930).

Foto: Milan Dragoun