O výsledku 3:1 rozhodl až závěr zápasu

SEDLČANY – Podzimní část Ondrášovka krajského přeboru měla o víkendu na programu kompletní 11. kolo. Fotbalisté Tatranu Sedlčany po dvou utkáních na hřištích soupeřů v něm nastoupili v neděli 19. října doma proti dalšímu z nováčků. Byl jím tým z Kutnohorska, konkrétně Sokol Družba Suchdol s zatím nejlepším střelcem krajského přeboru Štěpánem Kacifírkem. Oboustranně tvrdé utkání, ve kterém padlo sedm žlutých karet, rozhodla poslední desetiminutovka. V ní domácí fotbalisté dvakrát skórovali a otočili konečný výsledek na svou stranu. Tatran Sedlčany vs. Sokol Družba Suchdol 3:1 (0:1).

Domácí fotbalisté nastoupili do zápasu v nových dresech, které jim však v úvodu mnoho štěstí nepřinesly. Hosté se totiž v Sedlčanech představili jako technicky vyspělý a útočný tým, více se tak hrálo na půli Tatranu. Z toho pramenila i rychlá první branka utkání, která padla už v 10. minutě. Autorem byl z trestného kopu a po teči domácí dvoučlenné zdi hostující Tomáš Michálek. V dalším minutách domácí podnikali rychlé protiútoky, z nichž některé volali po vyrovnání. Za faul u lajny obdržel v 34. minutě hostující Dudla žlutou kartu. Domácí se v poslední pětiminutovce prvního poločasu snažili o srovnání výsledku, ale marně. Do kabin tak šly oba týmy za stavu 0:1.

Do druhé půle opět lépe vstoupili hosté ze Suchdola, naštěstí přízemní střelu v 46. minutě z trestného kopu nadvakrát zlikvidoval domácí gólman Mošnička. 48. minuta přinesla hostům další šanci, střela šla však na břevno. Domácí bránili často jen za cenu faulů, v 49. minutě tak dostal Vystyd žlutou kartu. Následný trestný kop vytlačil Mošnička na roh. V 56. minutě domácí fanoušci reklamovali v pokutovém území ruku hostů, ale píšťalka hlavního rozhodčího Voldána zůstala němá. Ta se ozvala až v 59. minuta po faulu Matouška, jenž dostal žlutou kartu. Další minuty přinášely hodně nepřesností na obou stranách, takže tlak domácích vycházel stále naprázdno. V 66. minutě se domácí hráč ocitl po centru zcela sám na hranici pokutového kopu, ale jeho nepovedená střela letěla obloukem vysoko nad branku. Vyrovnat se jim podařilo až v 68. minutě, kdy po trestném kopu Vystyd přehlavičkoval vybíhajícího hostujícího gólmana – 1:1. Podobná situace ze strany Tatranu se znovu opakovala v 71. minutě, ale tentokrát míč skončil v náručí gólmana. V 73. minutě odstoupil domácí Hass, na jeho místo nastoupil Ségl. Hra gradovala v poslední patnáctiminutovce, kdy oba brankáři museli řešit řadu nebezpečných situací. V 83. minutě překvapil z ostrého úhlu hostujícího brankáře Pavel Lípa a rázem šel Tatran do vedení.  V poslední minutě zápasu se po samostatné akci prosadil Dominik Němec a zvýšil skóre zápasu na slibných 3:1. Následovalo čtyřminutové prodloužení, ale v něm už branka nepadla.