Rallye Česká Sibiř má veřejnosti ukázat, že elektromobily jezdí i v zimě

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Už tuto sobotu 2. února 2019 se uskuteční čtvrtý ročník Rallye Česká Sibiř. Podle informací pořadatelů se především jedná o rodinnou sportovní akci, kterou pořádá sedlecko-prčická Asociace pro elektromobily ČR. Podobně jako v minulých ročnících, tak i tentokrát, je účelem pobavit se, setkat se s přáteli či poznat přátele nové, a především ukázat veřejnosti, že elektromobily jezdí bez problémů i v zimě. Hlavní část akce se odehraje ráno na náměstí v Táboře, kde se uskuteční přehlídka elektromobilů. Po obědě v Táboře se celá kolona elektromobilů přesune do Sedlce-Prčice.

1. ročník Rallye Česká Sibiř – foto: Václav Peterka

Účastníci by měli mít zastávku na náměstí v Prčici kolem 13. hodiny. Na prčickém Vítkově náměstí budou k vidění nejen elektromobily různých značek, ale také jednostopá vozidla. V případě zájmu nejsou vyloučeny zkušební jízdy. Podle pořadatelů akce účast přislíbili majitelé elektrovozů Tesla, Volkswagen, Nissan, Mia Electric, Peugeot, Fiat i zahraniční majitelé elektromobilů – tak jako tomu ostatně bylo každý rok. Další zastávkou má být nabíjecí stanici v Sedlci, odkud elektromobily odjedou na Monínec, kde budou mít účastníci rallye na programu například stavění sněhuláka, jízdy zručnosti a jiné zkoušky.