Turisté si vyšlápnou jak na Novoroční čtyřlístek, tak i na cestu do Týnčan

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 16 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Tradiční novoroční pochod s názvem Novoroční čtyřlístek nachystal na první den roku 2019 turistický oddíl v Sedlci-Prčici. Start pochodu je jako každoročně odkudkoliv, důležité je především dorazit do cíle, tím je restaurace penzionu Hulín v čase mezi 13. a 16. hodinou. V Klubu českých turistů vznikla nová tradice v roce 2004, kdy se poprvé uskutečnila série novoročních pochodů zapojených do akce Novoroční čtyřlístek.

Podobně po silvestrovské noci vyrazí na svůj první výšlap roku 2019 také turisté v Sedlčanech a v Petrovicích. Petrovičtí se hodinu po poledni vydají z náměstí na Novoroční výšlap do Týnčan, přičemž odpočinkovým bodem bude v tomto případě občerstvení u hasičů v Týnčanech. Ve stejnou hodinu jako v Petrovicích vyrazí na odpolední procházku od sedlčanského kulturního domu na tradiční trasu přes Deštno do Příčov a zpět také sedlčanští turisté.