Měsíc prosinec definitivně uťal sezonní práce, nezaměstnaných tak přibylo

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Prosincové počasí definitivně ukončilo v regionu sezonní práce, což se ve výsledku projevilo i na míře nezaměstnanosti. V evidenci Úřadu práce (ÚP) tak v mikroregionu Sedlčanska přibylo v prosinci 106 nezaměstnaných. Toto číslo zvýšilo oproti listopadu míru nezaměstnanosti o sedm desetin na 2,5 procenta. Na pracovišti ÚP v Sedlčanech bylo na konci prosince evidováno 353 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let. Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku stále 221 volných pracovních míst, což je oproti listopadu o 52 méně. Nové údaje vyplývají z aktuálních prosincových dat Úřadu práce ČR.

Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo nejvíce lidí bez práce v Milešově (8,2%), Osečanech (5,8%) a v Dublovicích (4,1%). Nulovou mírou nezaměstnanosti se mohla nadále chlubit obec Křepenice a mírou nezaměstnanosti do jednoho procenta Radíč (0,7%). V Sedlčanech bylo ke konci prosince bez práce 116 lidí při míře nezaměstnanosti 2,6 procenta počtu 107 volných míst. V Sedlci-Prčici dosáhla v prosinci míra nezaměstnanosti 2,1 procenta při počtu 37 lidí bez práce a 35 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu 17 lidí bez práce stoupla na 2,3 %.