Práce na stavbě přestupního terminálu mají podle harmonogramu skluz

SEDLČANY – Výstavba přestupního terminálu se brzy přehoupne do své druhé poloviny. Alespoň tak by to mělo ve skutečnosti vypadat podle harmonogramu, který byl součástí smlouvy s dodavatelem akce. Zatím to tak nevypadá, pokud harmonogram prací stále ještě platí… Údajně víc jak měsíční zpoždění zavinilo čekání na vyjádření odborníka na statiku. Skluz je především na výstavbě budovy terminálu, kde by touto dobou měly běžet už vnitřní práce.

Opláštění fasády bylo původně naplánováno na přelom dubna a května. Stejně tak do konce května měla být hotova izolace střešního pláště a do 7. června dokončeny zámečnické a truhlářské konstrukce. V květnu měly být také dokončeny v budově vnitřní rozvody inženýrských sítí a toto dobou probíhat pokládka podlahových konstrukcí haly. Přesto stále má dodavatelská firma relativně dost času, kompletně má být odbavovací hala dokončena do 5. srpna.

Z inženýrských sítí má být v druhé polovině června dokončena elektropřípojka a přípojka slaboproudu. V pondělí 10. června mají začít práce na zastřešování nástupišť s datem dokončení 17. července. Ve stejnou dobu (10. 6.) by mělo také začít navážení jednotlivých kamenných vrstev skladeb komunikací, tak aby na přelomu srpna a září bylo možné položit na plochu nádraží živičný koberec. Následně začít s dopravním značením a montáží veřejného osvětlení.

Kliknutím na obrázek se harmonogram zvětší