V Sedlčanech opět kraloval Podborský

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 roků, 3 měsíců a 29 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Český závodník Miroslav Podborský a německá kvadriatlonistka Katrin Burowová se stali vítězi sobotního Mistrovství světa ve středním kvadriatlonu, které se konalo 11. srpna v Sedlčanech. Podborský si tak při jubilejním 20. ročníku Czech Diamond Men zopakoval loňské vítězství, Katrin Burovwová dosáhla na titul letos poprvé, když v létech 2011 a 2009 skončila vždy druhá. Pro nestárnoucího Podborského to naopak byl už třináctý titul.

„Plavání mám tradičně slabší, naopak kajak a kolo jsou moje silnější disciplíny. Běh pak je už jenom o vůli udržet si alespoň minimální náskok a doběhnout do cíle. Loni jsem náskok po kajaku a kole udržel před Maďarem Hóborem s vypětím posledních sil, letos jsem dobíhal do cíle v poklidu, náskok po prvních třech disciplínách před Leošem Roušavým jsem měl dostatečný,“ řekl do doběhu do cíle na sedlčanském náměstí Miroslav Podborský. Druhé místo v kategorii mužů si vybojoval Leoš Roušavý, třetí skončil německý závodník Stefan Teichert. V ženách doběhla do cíle na druhém místě Lisa Maria Hirschfelderová, třetí její krajanka Ellen Mielková.

Za aprílového počasí se v první disciplíně plavání vrhlo do vod sedlčanské přehrady v hlavním závodě celkem 34 mužů a čtyři ženy. Překvapivě mezi muži chyběl třetí muž Světového poháru v kvadriatlonu, sedlčanský závodník Petr Sůsa, který se údajně omluvil pro nemoc. Ještě větším překvapením byla neúčast českých závodnic v kategorii žen. Na startu naopak nechyběl vedoucí muž světového poháru Leoš Roušavý a jeho pronásledovatel Michal Háša. Čest sedlčanských závodníků tak v hlavní kategorii mužů zachraňoval Radovan Faktor, který skončil celkově sedmnáctý, další domácí Petr Polívka obsadil místo dvacáté.

Jako už tradičně v posledních létech, tak i do letošního Czech Diamond Men významnou měrou promluvila finanční krize a tím i oproti dřívějším létům nezájem sponzorů. To se projevilo především v účasti zahraničních sportovců, kterých se sjelo do Sedlčan  v hlavní kategorii mužů jen dvanáct (pět Britů, čtyři Němci, dva Španělé a jeden Polák). Ještě tristnější pohled byl na startovní listinu žen, která obsahovala tři závodnice z Německa a jednu z Británie. Zda Sedlčany zažijí stejný závod i příští rok není zatím vůbec jisté, letošní jubilejní 20. ročník tak klidně mohl být letos zároveň i ročníkem posledním.