Pod Šiberným vrchem startuje 9. ročník cyklistického závodu – Bajk Zvěřinec

SEDLČANY – Po loňské pauze startuje v sobotu 8. června devátý ročník cyklistické akce Bajk Zvěřinec Oupn s tradiční výšlapem na Zvěřinec. Nejedná se však o žádnou turistickou projížďku, ale o 45 kilometrů dlouhý MTB Cross country maraton. Trať, která téměř nezná rovinu, přibližně kopíruje turistům dobře známou Robinovu trasu pochodu Praha – Prčice. Závodníci po dosažení vrcholu 542 metrů vysokého Zvěřince sjedou dolů a po stejné trati se vrátí zpět do Sedlčan.

Startuje se opět hodinu před polednem na louce u lyžařského vleku pod Šiberným vrchem. Premiérový ročník v roce 2010 přilákal na start sedmnáct cyklistů, o rok později to už bylo 28 závodníků a závodnic. V roce 2012 se i přes slunečné počasí postavilo na start jen šestnáct závodníků. „Povodňový rok“ 2013 znamenal pro závodníky zatím nejtěžší zkoušku, z trati, z níž pouhá pětina vede po asfaltu, se místy stalo neprůjezdné bahniště.

Ale i tak se na trať 4. ročníku vydalo třináct mužů a jedna žena. Pátý ročník zaznamenal zatím největší účast. Na start se postavilo třiatřicet cyklistů, z toho čtyři ženy. Do šestého ročníku odstartovalo 22 mužů a čtyři ženy, do sedmého 22 mužů a žádná žena. V roce 2017 se na start 8. ročníku postavila jen desítka závodníků. Rekord závodu drží od roku 2011 Jan Kec, který zvládl náročnou trať projet za 1:50:09 hodin.