Petrovice vítají mladé pěvecké talenty

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 5 roků, 4 měsíců a 27 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PETROVICE – Stejně jako v předchozích třech létech, tak i letos hostí obec Petrovice u Sedlčan téměř dva týdny Středočeskou mezinárodní pěveckou dílnu. Do Petrovic se postupně sjíždějí studenti z hudebních konzervatoří z České republiky, Slovenska, Polska i dalších států, aby se tu od středy 16. do neděle 26. července zdokonalili v sólovém zpěvu. Vyučovat je budou nejen přední čeští pedagogové, ale také jejich kolegové z Německa, Japonska a Polska. V rámci tohoto setkání vystoupí studenti pěvecké dílny na řadě koncertů ve Středočeském a Jihočeském kraji.

„Středočeská mezinárodní pěvecká dílna 2014 navazuje na zkušenosti s několikaletým pořádáním obdobných letních pěveckých dílen v polském Karpaczi a mistrovských kurzů Ost-Europäische Lied na Vysoké hudební škole H.Eislera v Berlíně. Očekáváme účast studentů z České republiky, Maďarska, Polska, Slovenské republiky, Německé spolkové republiky, Ruska a Ukrajiny. Cílem pořádání Středočeské mezinárodní pěvecké dílny 2014 je prohlubovat znalosti a technické dovednosti studentů sólového zpěvu, seznámit je s repertoárem vhodným pro jejich další umělecký vývoj a umožnit jim v praxi kontakt s posluchači na koncertech,“ uvádí pořadatel akce, Středočeská společnost pro múzické vzdělávání.

Na závěr Středočeské mezinárodní pěvecké dílny 2014 budou uspořádány benefiční koncerty vážné hudby pro veřejnost v Příbrami, Benešově, Písku, Táboře, Milevsku, Sedlčanech a v Petrovicích. Pro hostitelskou obec si studenti Středočeské mezinárodní pěvecké dílny přichystali hned tři koncerty. Už tuto neděli 20. července budou doprovázet v kostele sv. Petra a Pavla Mši svatou, v úterý 22. července se představí v zámeckém parku a závěrečný koncert celé pěvecké dílny se uskuteční v neděli 26. července v petrovickém divadle. Tady bude uvedeno scénické zpracování krásných melodií v režii Lubora Cukra, režiséra Státní opery v Praze.