Petrovice běží už rok na optice o rychlosti připojení k internetu 100Mbps/20Mbps

PETROVICE – Je tomu už více jak rok, kdy v Petrovicích u Sedlčan a okolí došlo ke spuštění projektu vysokorychlostního internetu. Spuštěny jsou celkem tři vysokokapacitní vysílače a v současné době je připojeno pět bytových domů. Mezi další uživatele vysokorychlostní ho internetu patří Základní škola, Obecní úřad, firmy sídlící v Petrovicích a v rámci podpory využívá služeb optického připojení také SDH Petrovice a SK Petrovice.

„Díky silným páteřním spojům nabízíme ve všech bytových domech výhodné kabelové přípojky v cenových relacích od 139 Kč a v nejvyšším tarifu o rychlosti připojení k internetu 100Mbps/20Mbps. Záměrně neříkáme slůvko ‚až‘, neboť rychlost připojení, kterou nabízíme je reálná, ne pouze reklamní sliby. Zajímavou službou je také internetová IP televize (IPTV) s možností přehrávání pořadů až 7 dní zpětně,“ uvádí provozovatel internet, společnost KOVÁŘOVNET, z.s.

Klimatizovaný rozvaděč s bateriovým zálohováním udrží technologii v provozu v případě výpadku elektřiny více než den. Při případné havárii optického datového okruhu do Petrovic se automaticky aktivuje záložní radiová trasa přes Týnčany. „Posílili jsme tak stabilitu a dostupnost internetových služeb. Díky vybudování tohoto převaděče Týnčany jsme rozšířili rozsah pokrytí o Týnčany, Krašovice, Kuní, Tisovnici, Mezihoří a Mokřici,“ dodává provozovatel optické sítě v Petrovicích.