O prvním adventním víkendu se v řadě obcí a měst rozsvítí vánoční stromy

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Nadcházející víkend bude prakticky všude patřit zahájení adventu ve formě rozsvěcení vánočních stromů na náměstích i návsích. Jako první se rozsvítí vánoční strom už v pátek 30. listopadu v podvečer ve Vysokém Chlumci, a to při příležitosti tradiční ‚Vánoční výstavy‘ dekorací a aranžmá na obecním úřadě. Krátce na to dojde v také v pátek k rozsvícení vánočního stromu na náměstí v Sedlci.

V doprovodném programu vystoupí žáci místních škol, nachystáno je i zapálení adventního světla, k prodeji budou kalendáře města a návštěvníci si mohou prohlídnout betlém vytvořený žáky místní ZUŠ. Druhá část dvojměstí – Prčice – chystá rozsvícení vánočního stromu na Vítkově náměstí až na sobotu 1. prosince. Také tady v doprovodném programu vystoupí žáci místních škol a náměstím se rozlehne adventní troubení v podání Trubačů od Čertova břemena.

Ve stejný den dojde k rozsvícení vánočního stromu a tím zahájení adventu také v Sedlčanech. Stane se tak při příležitosti akce spojená s ‚Pokusem o překonání rekordu‘, tentokrát v počtu lidí s rukou psaným vánočním receptem. Dublovice či Kosova Hora připravují rozsvícení vánočního stromu na první adventní neděli 2. prosince. Na obou místech je připraven doprovodný program. V Dublovicích v podobě hudebního vystoupení, výtvarných dílen a vystoupení žáků ZŠ, v Kosově Hoře zase proběhne jarmark a opět vystoupení školních dětí.