Na sedlčanské retenční nádrži se znovu po roce utkají posádky dračích lodí

SEDLČANY – Sedlčanská retenční nádrž bude v sobotu 22. června opět patřit dračím lodím. Na vodní hladině se v tento den jede už podeváté v historii závod Dragon Boat Grand Prix Sedlčany 2019. Podobně jako v předchozích sedmi ročnících, tak i letos se bude jednat o celosezónní soutěž závodů dračích lodí amatérských a firemních posádek, jenž nejsou registrované pro závody Českého poháru dračích lodí.

Pro začátečníky, kteří nemají žádnou zkušenost s pádlováním na dračí lodi je určena kategorie FUN, která se jezdí samostatně v rámci závodů DBGP a vyhodnocuje se zvlášť. Závodit se bude na tzv. sedlčanské přehradě od sobotního dopoledne na tratích o délce 200 a 1000 metrů, přihlásit se prakticky může libovolná posádka o dvaceti pádlujících členech doplněná bubeníkem.

Kormidelníka dodává pořadatel akce, což je Česká asociace dračích lodí. Stejně tak pořadatel poskytuje amatérským posádkám dračích lodí pádla a provádí teoretickou instruktáž ještě před vyplutím na vodu. V pátek dopoledne si jízdu na dračích lodích vyzkouší žáci místních škol, odpoledne si mohou zdarma přímo u loděnice Tatranu lodě k tréninku zapůjčit přihlášené posádky.

Vloni na vodu vyplulo na tratích 200 a 1000 metrů celkem třináct posádek, z nichž drtivou většinu tvořili místní zájemci z řad podniků, škol či recesistická uskupení. Vítězem na 200 metrů dlouhé trati se stala posádka Palm Bitch, druzí skončili Hanace Dragons Máš hlad? a bronz získala posádka STROSu. V závodě na jeden kilometr vyhrála posádka Kanoistika Sedlčany.