MOL cup: MAS Táborsko rozhodlo o svém vítězství nad Tatranem až v druhé půli

SEDLČANY – Divizní celek fotbalistů A mužstva Tatranu Sedlčany ukončil ve středu 14. srpna svou krátkou pouť pohárovým MOL cupem. Po vítězství v předkole nad Novou Včelnicí 10:0 postoupil Tatran do 1. kole ročníku 2019/2020, kde mu byl soupeřem celek z České fotbalové ligy, mužstvo FC MAS Táborsko. Se stejným soupeřem se Tatran v MOL cupu utkal před dvěma roky a prohrál 0:5.

„Jedeme do Sedlčan jako tým z vyšší soutěže. Takže naším cílem bude postoupit a splnit roli favorita. Jiné ambice ani mít nemůžeme. Sedlčany znám, vím, že na ně chodí poměrně dost diváků. Fotbal v Sedlčanech táhne,“ řekl před výkopem pohárového zápasu trenér Táborska Miloslav Brožek. Zároveň potvrdil, že v utkání proti Tatranu dostanou příležitost hráči širšího kádru. „Máme nějaké hráče zraněné. Potřebujeme rozložit síly,“ dodal Brožek.

Středeční utkání 1. kola MOL cupu bylo především v prvním poločase vyrovnané. Trenér Táborska opravdu postavil do zápasu řadu náhradníků, kteří však nakonec utkání rozhodli. V druhém poločase se v 60. minutě prosadila francouzská posila Martins Toutou Mpondo. Druhý gól přidal v 71. minutě Ghaňan Conde, o dvě minuty později se trefil do sítě Sedlčan další náhradník Zbyněk Musiol. O čtvrtý gól se postaral v 79. minutě další z řady cizinců v dresu Táborska, Brazilec Alves De Almeida.

„Opět jsme, stejně jako v Soběslavi, dostali  krátce za sebou tři slepené góly. Bylo to v době, kdy už našim hráčů ubývali síly a hosté začali tlačit. Za předvedený výkon si hráči zaslouží pochvalu, největší brankář Dřevojan a také naši fanouškové. Ti nás do posledního hvizdu povzbuzovali a doprovodili hráče do kabiny potleskem a skandováním,“ řekl po zápase vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.

Tatran Sedlčany – FC MAS Táborsko
0:4 (0:0)
Góly: – 60. Toutou Mpondo, 71. Conde, 73. Musiol, 79. Alves De Almeida
Žluté karty:
Sestava Tatranu: Dřevojan – Čejda, Kdolský, Repetný, D. Krůta, Dvořák (78. Bláha), Kvěch (73. Hájek), M. Krůta, Matoušek, Brotánek (C), Čipera (66. Sirotek)
Rozhodčí: Paták – Duda a Volf
Diváků: ?