Míra nezaměstnanosti se v srpnu vrátila zpět na červnovou úroveň 1,8%

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 1 měsíce a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Druhý prázdninový měsíc jen mírně zahýbal s nezaměstnaností, ta spadla z červencových 2,0% v srpnu zpět na 1,8%. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci srpna z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let celkem 253 lidí bez práce. V porovnání s prvním prázdninový měsíce (července 2018) to znamenalo snížení počtu nezaměstnaných o 24 lidí. Ke stejnému datu (31. srpna 2018) bylo na Sedlčansku 214 volných míst, což je o 71 méně než na konci července 2018.

V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst to znamená, že srpnová poptávka po zaměstnancích je o 41 lidí nižší, než byla koncem srpna momentální nabídka Úřadu práce. Nejvíce volným míst nadále zůstává přímo v Sedlčanech (100), dále v Sedlci-Prčici (31) a ve Svatém Janu (24). Na Sedlčansku byla koncem srpna jediná obec, kde procentuální počet nezaměstnaných překročil vůči počtu obyvatel tři procenta (Kňovice 3,3%). Relativně vyšší nadprůměrná míru nezaměstnanosti měly dále obce Kosova Hora(2,8%) a Prosenická Lhota(2,4%). U dalších obcí pak míra nezaměstnanosti lehce přesahovala dvě procenta.

Naopak nejméně lidí bez práce bylo koncem srpna letošního roku v obcích Klučenice (0,3%), Příčovy (0,5%) a Jesenice (0,6%). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v srpnu nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,1 procenta (pokles oproti červenci o dvě desetiny procenta). Následují Sedlčany (1,9%), kde došlo také k mírnému snížení počtu lidí bez práce o dvě desetiny a Krásná Hora nad Vltavou, kde míra nezaměstnanosti dosahovala v srpnu 2,0 procenta, což znamená stejnou mírou nezaměstnanosti jako mělo to město v červenci.