Mezi veřejnosti přístupné zámky v okolí Sedlčan se zařadil také zámek Osečany

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – V okolí Sedlčan je poměrně dlouhá řada historických zámků, avšak jen malé procento je z nich veřejnosti přístupné. Stabilně v posledních létech jsou přístupné pouze zámky Radíč a Vrchotovy Janovice (oba od začátku května). Ze zámku Příčovy je u příležitosti některých svátků otevřena jen kaple. Ostatní zámky jako například Červený Hrádek, Kosova Hora, Vojkov, Štětkovice, Třebnice a další zůstávají pro veřejnost uzavřené.

Nyní přibyl na Sedlčansku další zámek, do jehož útrob může veřejnost od března letošního roku nahlédnout. Jedná se o soukromý renesanční zámek Osečany. Jeho majitelé Matěj Stropnický a Dan Krejčík jej pravidelně otevírají každou neděli. Dopolední prohlídky zámku postaveného v druhé polovině 16. století začínají v deset a v jedenáct hodin. Odpolední začátky prohlídek zámku Osečany mají stanovené termíny 14 a 15 hodin. Částečně veřejnosti přístupný by měl být také rozlehlý zámecký park.