Masopust ve skanzenu končí o pár dnů později, ani letos tomu není jinak

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

VYSOKÝ CHLUMEC – Letošní období masopustu začalo svátkem Tří králů a skončilo masopustním úterkem 5. března. Ve Vysokém Chlumci se pomalu už stalo pravidlem, že masopust tu končí o pár dnů déle, než tomu je ve skutečnosti. Ani letošní rok není výjimku, tradiční masopustní průvod Bohutínských maškar v čele s brdským duchem Fabiánem dorazí nejprve do skanzenu lidových staveb a poté do centra obce v sobotu 9. března.

Masopustní průvod, tvořený kostýmovanými postavami, přijde za doprovodu kapely před bránu skanzenu ve dvě hodiny odpoledne, kde jej uvítá vedoucí této pobočky Hornického muzea Příbram Lubomír Procházka. Na přilehlém prostranství parkoviště se pak odehrají masopustní taškařice a žertovné scénky. Poté se průvod maškar a návštěvníků tradiční sobotní taškařice vydá od skanzenu lidových staveb do centra obce.

Zde po nezbytném uvítání starostou obce či jeho zástupcem budou oslavy pokračovat masopustním veselím v prostorách starého Lobkowiczkého velkostatku. Na zdejším masopustu se scházejí nejenom místní obyvatelé, ale v hojném počtu přijíždějí i návštěvníci z širokého okolí. Také ve dvoře vysokochlumeckého statku předvedou Bohutínské maškary několik vtipných scének a návštěvníci budou moci ochutnat masné občerstvení, které pro ně ve statku každoročně připravuje městys Vysoký Chlumec.