Martin Macík rozehřál Sosnovou, Honza Brabec zaparkoval v nemocnici

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 8 měsíců a 21 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Ani mrazivé počasí neodradilo tisíce fanoušků Dakaru zúčastnit se v neděli 18. března setkání Mogul Dakar 2018 v Sosnové. Na akci dorazil i sedlčanský tým Big Shock Racing, který si užil se svými příznivci spoustu srdečných setkání a také se návštěvníkům akce postaral o nové zážitky. Poprvé od chvíle, kdy se týmové závodní stroje vrátily z Jižní Ameriky, Martin Macík provětral Frantu, svůj dakarský speciál, který celý den po autodromu vozil odvážné fanoušky. Zájem o svezení s Martinem Macíkem v jeho dakarském kamionu byl obrovský, aby se na všechny dostalo, musel by nejlepší český pilot letošního Dakaru v Sosnové strávit ještě pár dní.

foto: Big Shock Racing

Skákalo se, driftovalo a o napínavé momenty nebyla nouze. Ti, kdo se do navigátorského sedadla žluté liazky nedostali, měli možnost popovídat si s navigátorem Františkem Tomáškem, prohlédnout si vozy a zázemí týmu, získat podpisy, vyfotit se a užít si závodní atmosféru. „Franta se nám vrátil z Jižní Ameriky a my jsme ho hned prohnali po ledu. Dokonce jsem si v sobotu musel dát pár cvičných jízd, abych zjistil, jak bude na zmrzlém terénu reagovat. Byla opravdu zima a vážíme si fanoušků, kteří přesto dorazili, navíc v tak hojném počtu. Rádi jsme je zase viděli, byla spousta legrace, objímání, trochu adrenalinu, takže jsme se vzájemně docela zahřáli,“ popisuje vydařenou nedělní akci Martin Macík.

foto: Big Shock Racing

Tentokrát však svého týmového kolegu nemohl podpořit motocyklový jezdec Jan Brabec, který na další ročník Dakaru trénuje tak pilně, že si těsně před odjezdem do Sosnové při pádu z motorky zlomil klíční kost. Ani zranění Brabčákovi nezabrání, aby vynechal závěrečné dakarské besedy, které se konají tento týden v Ostravě, Praze a 25. března v Klučenicích na Sedlčansku. Akce zakončí sérii setkání závodníků s jejich fanoušky, která proběhla po celé ČR. Martin Macík a Jan Brabec, nejúspěšnější český pilot kamionu a nejrychlejší motorkář letošního ročníku Rallye Dakar, se podělí o zážitky, které pro ně nejnáročnější závod na světě letos připravil.

Autor/zdroj: Nikola Kužílková