M. Macík s J. Brabcem svou posedlostí Dakarem vyprodali česká kina

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 3 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Martin Macík a Jan Brabec z týmu Big Shock Racing se z tratě Rallye Dakar plynule přesunuli do českých kin. V rámci besed Posedlí Dakarem fanouškům vyprávějí o svých zážitcích z nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. Je překvapivé, kolik příznivců Dakaru a týmu Big Shock Racing si na besedy najde cestu. Série patnácti setkání s českými závodníky v kinech CineStar byla beznadějně vyprodaná už před startem letošního ročníku legendárního závodu. Vstupenky zmizely nečekanou rychlostí, ačkoliv každý sál pojme kolem 300 diváků.

Vyprávění závodníků Macíka a Brabce, ke kterým se v jednotlivých městech přidává navigátor František Tomášek nebo motorkář David Pabiška, jsou doplněna autentickým videem přímo z peruánského Dakaru. Záběry ze zákulisí, momentky z bivaku týmu Big Shock Racing, onboardy z kabiny žlutého kamionu Liaz nebo bezprostřední rozhovory, natočené těsně po dokončení vyčerpávajících etap, dokreslují, jak moc extrémní závod je. Současně videa ukazují, jak se jeho průběh podepisuje na závodnících, kteří jsou etapu od etapy fyzicky i psychicky vyčerpanější.

„Je to pecka. A je zajímavé, sledovat všechno s odstupem. Zároveň je super, že se na besedách konečně vidíme s našimi fanoušky, kteří nám drželi palce. Ptají se na spoustu detailů, které je zaujaly už během závodu. Celou naši cestu Dakarem dopodrobna znají, sledovali nás na live timingu, četli naše vzkazy na sociálních sítích a Posedlí Dakarem nám dávají možnost potkat se také osobně a říci si vše důležité,“ popisuje Martin Macík. A Jan Brabec dodává: „Na besedách se navíc pokaždé dost nasmějeme. Občas je po skončení dost prostoru na společná selfíčka, podepisujeme všechno, co nám přijde pod ruku. A dochází tu ke spoustě příjemných setkání.“

Ukázalo se, že Posedlí Dakarem byl dobrý nápad. Ale Macík s Brabcem mají i další plány, jak fanoušky zapojit do příprav na další ročník slavného závodu. „Snažím se ukazovat, co vše je s Dakarem spojeno. Fanoušci tak s námi mohou absolvovat i květnový trénink a testování na Sahaře, mohou se ve Frantovi se mnou svézt v rámci tréninků v Sedlčanské kotlině, pořádáme akční teambuildingy pro firmy, přednášíme o zvládání stresu, budování týmu. Zvláštní akce pořádáme i pro naše partnery, kteří nás na Dakaru podporují. Myslím, že naše fanoušky nám může každý závidět,“ doplňuje Macík.

Autor/zdroj: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing