Lidí bez práce v lednu přibylo. Může za to i propouštění v mlékárně?

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Ukončení sezonních prací a možná i výpovědi zaměstnancům v sedlčanské mlékárně stojí za zvýšením lednové míry nezaměstnanosti v regionu Sedlčanska. V evidenci Úřadu práce (ÚP) tak v mikroregionu Sedlčanska přibylo v lednu 2019 celkem 51 nezaměstnaných. Toto číslo zvýšilo oproti prosinci 2018 míru nezaměstnanosti o čtyři desetiny na 2,9 procent. Na pracovišti ÚP v Sedlčanech bylo na konci ledna evidováno 404 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let.

Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku stále 254 volných pracovních míst, což je oproti prosinci dokonce o 33 více. Nové údaje vyplývají z dnešních aktuálních informací Úřadu práce ČR. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v lednu nejvíce lidí bez práce nadále v Milešově (9,2%) a Osečanech (6,4%). Nezaměstnanost se zvedla i v Křepenících z prosincových 0,0 % na lednových 2,6 %. Podprůměrnou mírou nezaměstnanosti se mohou naopak chlubit obce Radíč (0,7%), Počepice (1,4%) a Petrovice s Nalžovicemi (obě obce shodně 1,7%).

V Sedlčanech bylo ke konci ledna letošního roku bez práce 138 lidí při míře nezaměstnanosti rovná tři procenta a počtu 120 volných míst. Nezaměstnanost se tak v samotných Sedlčanech zvedla oproti prosinci minulého roku o čtyři desetiny procenta. Přitom se stejně tak v Sedlčanech zvedl počet volných míst o 13 možností nástupu do práce. V Sedlci-Prčici dosáhla v lednu míra nezaměstnanosti 2,4 procenta při počtu 43 lidí bez práce a 38 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu 19 lidí bez práce stoupla o tři desetiny na 2,6 procenta.