Kotlina po květnovém MMČR opět hostí závody v rallycrossu – FIA Zóna střední Evropa

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 30 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Do areálu závodiště Sedlčanská kotlina opět zamíří v sobotu 28. a v neděli 29. července se svými závodními automobily řada známých českých i zahraniční rallycrossařů. V kotlině se jede osmý rallycrosový závod Zóny střední Evropy (ZSE), jehož součástí je i pohárový závod bugin KartCross Mascom Cup 2018. Do programu je také zařazena Česká Trofej pro historické závodní automobily vyrobené do roku 2000. První rozjížďky jsou na programu v sobotu odpoledne, další pak od nedělního rána. Semifinálové a finálové jízdy všech závodů startují ve tři hodiny odpoledne.

Oproti prvnímu závodu, který proběhl v červnu, narůstá postupně startovní listina o další zajímavá jména. Seznam přihlášených jezdců do 8. závodu jedenáctidílného seriálu ZSE čítá v šesti divizích doposud téměř padesátku jmen závodníků z řady evropských zemí. Nejvyšší příčku divize Super Cars bude obhajovat rakouský nestor rallycrossu Alois Höller. V divizi S 1600 nastoupí šest jezdců celkem ze čtyř států, Českou republiku bude reprezentovat Tomáš Krejčík a Jan Ratajský.

„Nejpočetněji jsou obsazeny divize Super Touring Cars rozdělené podle objemu motoru do 1600 ccm, do 2000 ccm a nad 2000 ccm.V těchto divizích lze očekávat největší souboje a honbu na doteď suverénního Romana Častorala. Zajímavým zpestřením závodu bude účast Felixe Wurze v divizi N 1600, jehož otec Alex pilotoval Formuli 1 za stáje Benetton, McLaren a Williams. Tento vrchol rallycrossové sezony na území ČR si žádný fanoušek automobilových závodů nesmí nechat ujít, takže ahoj na kotlině,“ píše v tiskové zprávě Daniel Kříž z pořádajícího autoklubu RAC Sedlčany.