Kosení trávy zahájí za ranního kuropění XX. ročník Derby Sedlec vs. Prčice

SEDLEC-PRČICE – Minulý měsíc obyvatelé dvojměstí žili tradičním pochodem Praha – Prčice, teď se chystají na červnový přátelský souboj jeho jednotlivých částí. Letošní Derby Sedlec versus Prčice odstartuje přesně v sedm hodin ráno v sobotu 29. června a bude jubilejní dvacáté v řadě. Soutěž tradičně začíná za ranní rosy kosením trávy, pokračuje mysliveckou soutěží, tenisem, závody mladých rybářů a dlouhou řadou dalších klání.

V loňském roce po čtyřech hubených létech se Prčici konečně podařilo prolomit smůlu a znovu zvítězit. Před tím čtyřikrát mělo Derby vždy jediného vítěze, a to Sedlec. Samotné derby každoročně probíhá v různých částech dvojměstí, závěrečné finále pak začíná 19 hodin v areálu TJ Sokol Sedlec-Prčice. Každoročně se jedná přibližně o víc jak dvacet tradičních i méně tradičních disciplin.

Většinou ale jsou to právě až ty poslední discipliny, jako kupříkladu mariáš, prší, dámský trojboj, pivní štafeta či přetahováním lanem, které rozhodují o konečném výsledku derby. Vyhlášení vítězů XX. Derby Sedlec vs. Prčice je naplánováno na 21 hodinu. Derby letos zakončí stejně jako v předchozích ročnících taneční zábava s kapelou TaHiMel 5, chybět nebude ani ohňová show Pánů ze Zvěřince.