Kam o víkendu? Na Kosohorský bodlák, koncert Petry Janů, ale i jinam

SEDLČANSKO – Čtvrtina prázdnin je pomalu za námi, den se od letního slunovratu zkrátil o třiadvacet minut, přesto nám nic nebraní si nadále užívat léta a akcí, které pro nás pořadatelé na druhý červencový víkend připravili. Páteční večer nám nabízí návštěvu jednoho ze dvou regionálních kin. Sedlecké kino nám prostřednictvím komediálního drama Jiřího Mádla ‚Na střeše‘ nabídne pohled na generační soužití dvou mužů. Sedlčanský biograf vsadil na francouzské komediální drama ‚Neviditelné‘. Pak tu máme ještě páteční pozvánku na letní parket do Příčov se skupinou Brutus.

Na koupání to v sobotu asi nebude, přesto déšť určitě neodradí návštěvníky jubilejního desátého country a folkového festivalu ‚Kosohorský bodlák‘, kde se na pódiu v parku za potokem vystřídá třináct kapel (Pro Vokace, Sedbend, Duo Mandala, Cepáci, Kamilkadze, Jiří Šmidt, Riding Hoppers, Eddie Edward & Friends, Vektory, Průwan, Fanda a přátelé, Rivergrass a Klikaři), tančí Country Friends a v závěru dojde i na country bál. A nezapomeňte, Kosohorský bodlák startuje už v poledne. V sobotu večer také můžeme do kina, sedlčanské uvádí českou komedii ‚Ženy v běhu‘.

K létu touto dobou patří také taneční zábavy pod širým nebem. Jednu z nich můžeme v sobotu navštívit v Chramostech, kde k tanci a poslechu zahraje skupina Static. Druhou zábavu si přímo na hřišti naplánovali na sobotní večer sportovci v Mokřici u Krásné Hory. Tady po skončení fotbalového turnaje hraje skupina Fantom. Příznivci populární zpěvačky Petry Janů si jistě nenechají koncert této zpěvačky v Zámeckém parku v Petrovicích. A hned po něm vystoupí na pódium Rock Wonder. Druhý den v neděli se v petrovickém parku setkají rodáci a přátelé dechovky s jihočeskou dechovkou Božejáci.