Fotbalisté Tatranu posedmé venku prohráli, naposledy v sobotu s Rokycany

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

ROKYCANY – Předposlední 14. kolo fotbalové Divize skupiny A mělo tuto sobotu 9. listopadu na programu sedm zápasů. Mezi nimi i souboj domácího FC Rokycany s Tatranem Sedlčany. Naposledy se tyto dva týmy potkaly v divizním utkání v sezoně 2016/2017, kdy Rokycany sestoupily z Divize. Tehdy Tatran na podzim 2016 prohrál v Rokycanech 0:1 a doma stejným poměrem na jaře 2017 zvítězil. Také v sobotu zvítězilo domácí mužstvo, tentokrát rozdílem dvou branek.

Zápas začal za chladného počasí ve svižném tempu, míč na svých kopačkách měli v úvodu častěji domácí. Těm se také naskytla po dlouhém autovém vhazování ve 4. minutě první příležitost hlavou ke skórování, tu jim zmařil gólman Glogar. Hosté se snažili o kombinační hru, ta se jim dařila jen na vlastní polovině. V 8. minutě domácí po rohovém kopu znovu zahrozili, ani tentokrát však jejich zakončení nebylo přesné.

V 12. minutě utekl obraně Tatranu jeden z hráčů Rokycan, nacentroval přesně do běhu Sadílkovi a ten poslal míč poprvé do sítě hostů. Tatran prvně vystřelil na branku domácích v 17. minutě, lehký míč skončil v rukou domácího gólmana. Domácí hráli daleko jednodušší fotbal s rychlými útoky po křídlech, hosté zbytečnými přihrávkami do šířky často ztráceli míče. Nedařili se jim ani centry před branku, ty bezpečně likvidoval bezchybný rokycanský brankář.

V 35. minutě měli hosté štěstí, když po rychlé kombinaci ve vápně další střela domácích jen těsně minula pravou tyč Glogarovy branky. V 36.minutě hosté vystřelili z přímého kopu na branku, střelu vyrazil gólman je před sebe, ale nabíhající hráč Tatranu nedokázal z dobré pozice poslat míč do sítě. V 38. minutě tvrdě zdálky vystřelili domácí, ale jen do náruče brankáře. V 42. minutě domácí kopali další roh, míč směřoval na volného hráče na zadní tyči, ale ten hlavičkoval vedle tyče.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál

V dalších minutách přece jen fotbalisté Tatranu vyrovnali hru a měli i několik málo příležitostí k vyrovnání. V 44. minutě utekli domácí obraně dva sedlčanští hráči, jenže finální přihrávka před branku byla hodně nepřesná. A tak z jedné z mála šancí Tatranu v prvním poločase zase nebylo nic. Těsně před koncem první půle ještě musel Glogar pádem pod nohy zachraňovat před domácím útočníkem. To bylo také na obou stranách vše, do kabin šla mužstva za jednobrankového vedení Rokycan.

Na začátku druhé půle nejprve Tatran ohrozil branku domácího mužstva. Rokycany si poté vypracovaly dva rohové kopy, ale nic z nich nezískaly. V 53. minutě domácí z velkého vápna stříleli nad branku. Záhy na to utekli tři hráči hostů, o možnost vypracovat si šanci se však připravili svojí nepřesností při rozehrávce. V 59. minutě domácí z přímého kopu stříleli vedle. O dvě minuty později se dostali ke střele také hosté, nijak tvrdá rána šla do středu branky, kde stal domácí brankář.

V 67. minutě kopali hosté z levé strany přímý kop, ale byl z toho po zásahu bránícího hráče jenom rohový kop. V dalších minutách se hráči Tatranu častěji dostávali na dostřel rokycanské branky, jenže jim chyběla příležitost k zakončení. Ta se jim naskytla v 72. minutě, kdy musel za domácí obránce zaskočit brankář. V téže minutě si hosté špatně přihráli a toho využili domácí k protiútoku. Ten proměnil po rychlé kombinaci Procházka ve druhou branku Rokycan.

V 77. minutě podrazil na hranici velkého vápna pronikajícího hráče Milan Krůta a vysloužil si druhou žlutou kartu. Což znamenalo vyloučení a pro Tatran hru v oslabení. V 81. minutě dostal David Krůta žlutou kartu a domácí dostali další příležitost z přímého kopu. Ale nic z něj nevytěžili. Hra se v posledních pěti minutách utkání rychle přesunovala od branky k brance, ale žádný další gól už ani na jedné straně nepadl. I když poslední šanci měli ještě hosté, ale mířili vedle.