Fotbalisté Tatranu na turnaji v Příbrami dvakrát remizovali, přesto získali pohár

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany se v rámci pokračující zimní přípravy zúčastnili v sobotu 9. února celodenního fotbalového turnaje „O pohár starosty města Příbram“. Turnaje se kromě pořádajícího Spartaku Příbram (Krajský přebor) zúčastnily tři divizní celky – Tatran Sedlčany, SK Rakovník a MAS Táborsko B. Celkově to byla z pohledu Tatranu Sedlčany jeho čtvrtá účast (dvakrát druhé a jednou třetí místo) na turnaji, kterou letos proměnil ve vítězství a zisk poháru starosty města Příbram.

V prvním utkání Tatran narazil na domácí Spartak Příbram a to skončilo bez branek. Na penalty byli úspěšnější sedlčanští fotbalisté, kteří si tak zajistili účast ve finále turnaje. „Od začátku zápasu byl Tatran lepším mužstvem, ale opět nás při absenci útočníků trápila koncovka, když jen Hájek mohl skórovat třikrát. Bohužel nás po celé zimní přípravě provází neúčast zraněných hráčů, tentokrát nebyli k dispozici Němec, Krůta, Senft, Vystyd, Soldát a Repetný. Domácí hrozili hlavně z brejků, ale stejně jako my neohrozili naši branku. A tak k došlo na penalty a ty nám jdou. Za nás proměnili Kdolský, Čejda, Hájek a Krůta, domácí trefili tyč a jednou přestřelili,“ popsal ve zkratce dopolední utkání vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.

Ve finále na Tatran čekalo Táborsko B, které porazilo Rakovník 3:1. Finálový zápas se hrál na přání Táborska jen dvakrát 35 minut a po sedmdesáti minutách hry skončil nerozhodně 1:1 (1:1). Úspěšným střelcem Tatranu byl Haas po přihrávce Kdolského. „Přítomnost Haase v útoku byla znát, dokázal podržet míč, rozehrát i zakončit. Táborsko vyrovnala v poslední minutě první půle po zaváhání naší obrany, když předchozí neproměněná šance Kvěcha opět potvrdila pravidlo ‚nedáš dostaneš‘. Penalty byli opět v režii našich hráčů. Brotánek, Haas, Kdolský a Matoušek proměnili, jednu chytil Dřevojan a druhá skončila na břevnu. Tatran předvedl na turnaji nejhezčí fotbal a vítězství v turnaji si zasloužil,“ dodal Jiří Voráček a doplnil, že třetí místo na turnaji získal domácí Spartak, který vyhrál 6:1 nad Rakovníkem.