Fotbalisté A Tatranu v přípravě porazili Komárov a v úterý podlehli Příbrami

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany se už dva týdny připravují na novou divizní sezonu. Po soustředění v Krkonoších (11. až 14. července) sehráli o uplynulém víkendu první přípravné utkání. K němu zajížděli na hřiště účastníka Středočeského krajského přeboru FK Komárov. Ze základní sestavy Tatranu vypadl Tomáš Senft, který se rozhodl zkusit štěstí v páté nejvyšší rakouské soutěži.

„Trenér neměl k dispozici ani zraněné Haase, Soldáta, Sirotka, Čejdu, Vystyda a omluveného Hájka. Příležitost proto dostali dorostenci a zhostili se jí na výbornou. Fotbalisté Tatranu měli po celý zápas převahu a často se pokoušeli o střelbu, výsledkem bylo vítězství 3:1 (1:1) z pohledu Tatranu. Úspěšnými střelci branek  byli Matoušek (40. min), Krůta (53. min.) a Brotánek (47. z penalty). Domácí skórovali také z penalty,“  popsal ve stručnosti průběh zápasu Jiří Voráček, vedoucí mužstva.

Další přípravný zápas sehrál Tatran v úterý 23. července na „domácím“ hřišti ve Vysokém Chlumci. Soupeřem Tatranu byl tentokrát celek U19 1.FK Příbram. Tatran příbramským dorostencům podlehl 2:4 (2:1).  Utkání začali lépe hosté, kteří napadali rozehrávku a dostávali se mnohem častěji k míči. Vytvářeli si také šance, z nichž jednu v 23. minutě proměnili.  O pár minut později domácí Repetným srovnali a minutu před koncem první půle Tatran zásluhou Dvořáka šel dokonce do vedení.

Do druhého poločasu nastoupil Tatran s hodně pozměněnou sestavou, kdy příležitost dostali někteří mladí hráči.  Ani tato mladá sestava realizační tým Tatranu nezklamala a vytvořila si brankové šance, ale ze žádné z nich míč v příbramské síti neskončil. Zato hosté z Příbrami začali být v druhém poločase při střelecké chuti a nakonec výsledek třemi góly otočili ve svůj prospěch.  Nejdříve v 53. minutě příbramští dorostenci vyrovnali a poté dvěma góly v 65. a 74. minutě upravili na konečných 2:4.