Domškola Dražka při první veřejné akci provedla děti pavoučím bludištěm

 NECHVALICE – V pátek 17. května se část lesa nad osadou Dražka na Nechvalicku proměnila ve velké přírodní pavoučiště. Děti se tu proplétaly vlákny, za pomoci rodičů četly zajímavosti ze života pavouků, skládaly tematická puzzle a pexesa a z provázků splétaly pavoučí sítě či hnízda. Akci pro děti zorganizovala nově vzniklá soukromá škola DomŠkola Dražka. Právě pobyt v přírodě spojený s praktickými zážitky jsou vize, se kterými novou školu v září otevírá její zakladatelka Milada Kortánková.

„Putování po pavoučí stezce sem minulý týden přilákalo na dvacet dětí v doprovodu rodičů.Už na naší první akci pro veřejnost je vidět, jak chceme děti v nové škole vést. Na jedno odpoledne jsme jim připravili prostředí, ve kterém se cítí být skutečnými malými pavoučky a mají možnost si vyzkoušet pavoučí dovednosti. Připravili jsme i materiály, ze kterých se v případě zájmu mohou dozvědět více informací a hry, které je zvou ke spolupráci,“ popisuje Milada Kortánková na konci tematického dne, který končí u společného ohně.

Pro otevření své vlastní školy, která bude fungovat pod hlavičkou domácího vzdělávání se rozhodla po své třicetileté pedagogické praxi. Během let v roli učitelky a později ředitelky stále více pociťovala, jak jsou státní školy zahlcovány velkým množstvím administrativy a dítě se ze systému vytrácí. „Proto chci realizovat svoji ideu školy, kde by děti měly prostor pro dostatečný pohyb venku a učily se jen tolik času, kolik potřebují ke zvládnutí učiva. V současnosti děti ten čas odsedí ve škole, protože při velkém počtu není možné jinak školu zorganizovat,“ popisuje Milada Kortánková.

Autor/zdroj/foto: Milada Kortánková,
DomŠkola Dražka