Divácky atraktivnímu 31. ročníku splutí potoku Mastník přálo počasí

SEDLČANY – Potok Mastník se stal v neděli 21. dubna opět místem, ke kterému mířily řady zkušenějších i méně zkušených vodáků. Většinou však bez potřebného vodáckého vybavení, to jim přímo na startu 31. ročníku Velikonočního splutí Mastníku ochotně za „slušný peníz“ zapůjčila na břehu u jezu v Sedlčanech každoročně přijíždějící půjčovna kanoí včetně potřebného dovybavení.

Ti praví skalní vodáci a recesisté s prapodivnými plavidly využili ke spuštění lodí na vodu prostor nad mostech, případně část areálu zvaného Mrskošovna, ostatní se vrhli do chladných vod Mastníku až přímo u jezu. Divácky každoročně nejvíce obsazeným úsekem tradičního Velikonočního splutí Mastníku bývají pravidelně břehy u sedlčanského jezu v ulici Pod Potoky.

Diváci tu kromě standardních zapůjčených kánoí okrové barvy mohli například na vodě sledovat posádku japonských gejš, americký raketoplán s partou kosmonautů či plovoucí bazén a další netradiční plavidla. Na startu se objevil i plovoucí traktor značky Zetor z STS Chvojkovice-Brod. Škoda jen, že nikým neudržovaný sedlčanský jez je v dezolátním stavu a tak zarostlý trávou, že pro tyto posádky bylo dost obtížné najít místo, kudy bylo možné po vodě sjet. Část vodáků jez, za potlesku diváků, úspěšně sjížděla i pozadu.